Kullanıp atılmaz, miras bırakılır!

TERRAZZO!

Hikaye
3 Mayıs 2021, Pazartesi

Sizleri Terrazzo ile tanıştırmaktan gurur duyuyoruz!

Görünüşte modern bir yapıya sahip olan Terrazzo’nun aslında uzun bir geçmişi olduğunu biliyor muydunuz? 16. yüzyılda İtalyan mermer ustaları tarafından kullanılmaya başlanan bu malzemenin derinliklerine inince çok şaşıracaksınız!

Öncelikle ismini nereden aldığına bakalım..

‘Terrazzo’ kelimenin tam anlamıyla İtalyanca’da ‘teras’ anlamına geliyor.

Evet! İsmini gerçekten de terastan alıyor Terrazzo. Sebebinden bahsedecek olursak eğer, Terrazzo’nun ilk kullanılmaya başlanması, İtalyan işçilerin yaşam alanlarını çerçeveleyen terasların yüzeylerinde mermer atıklarını değerlendirmeye başlamaları ile ortaya bu dekoratif yüzeyler ortaya çıkıyor!

Hem çok güzel hem de çok çevreci!

Terrazzo çekiciliğinin yanında, tarihte bilinen en eski çevreci malzemelerden birisi! Atık mermerlerin karışımından oluşan Terrazzo geri dönüşüm anlamında çok büyük değere sahip! Terrazzo içerisinde genellikle geri dönüşüme hazır agregalar mermer, bazalt, granit, ayna, renkli cam, midye kabukları ve çeşitli agregalar gibi sağlam malzemeler bulunur.

Rengarenk, capcanlı!

Terrazzo, yapısı ve içeriğinde kullanılabilen malzeme çeşitliliği sayesinde yüzlerce renk seçeneğine sahip! Tam anlamıyla rengarenk, capcanlı!

Dayanıklı!

Terrazzo’nun hep görünüşünden bahsettik. Şimdi de biraz avantajlı özelliklerinden bahsedelim…

Terrazzo kulvarındaki çoğu malzemeden çok daha dayanıklı bir yapıya sahip. Buna rağmen maliyet açısından da en uygun malzemeler arasında.

Hijyenik!

Terrazzo aynı zamanda en hijyenik malzemeler arasında yer alıyor. Mikrobiyolojik canlıların bakterilerin oluşmasını da engellediğinden hijyenin ön planda olduğu birçok projede de tercih edilmektedir.

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok Avrupa devletinde; özellikle hastanelerde kullanılması zorunlu tutulan terrazzo ürünlerin, anti-bakteriyel özelliğinden dolayı insan sağlığını tehdit eden salgınların yayılmasını önleyici etkisi olduğu da ispatlanmıştır.

Terrazzo’dan bahsetmişken aileminiz yepyeni ürünlerinden biriyle tanıştırmak isteriz sizleri..

 

ZO SEHPA!

İnce metal ayakları ve yuvarlak tablasıyla zarif, minimal bir görünüme sahip!

Zo Sehpa / Bej

2 farklı renk seçeneği!

Bej’in yanında gri renk Terrazzo seçeneği de sunuyoruz sizlere.

Aynı zamanda meşe ve ceviz tabla tercih etmeniz de mümkün!

Hadi! Siz de inceleyin!

Zo Sehpa / Gri

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Hikaye
4 Nisan 2021, Pazar

Mermer

Plus
5 Nisan 2021, Pazartesi

Dikici Evi

Ürün
6 Nisan 2021, Salı

Yepyeni ZO Sehpa

HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın