• Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
  • Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
Kullanılıp atılmaz, miras bırakılır!

RÖPORTAJ: SELVİN AYDIN PROJESİ

Plus
27 Eylül 2021, Pazartesi

Anıl Yasin Demir kimdir öncelikle seni tanıyalım?

Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden 2015 yılında mezun oldum. Küçük yaştan beri ev tekstili, mobilya sektörü ve imalatın içinde büyüdüm. Mezun olduğum günden bugüne birçok farklı dalda mimari proje ve imalatı gerçekleştirdim.

İtalya’nın Milano kentinde Naba Design School of Milan’da Introduction to Design, Interior Design ve Product Design Workshop sertifika programlarına katıldım.

Yaklaşık 1 senedir Ham:m Design Ankara mağazasının yöneticiliğini yapmakla beraber, bu süreçte ekibim ile beraber müşterilerimize Ham:m Plus projeleri hazırlayarak onlara tecrübelerim dahilinde en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

 

Ham:m senin için ne ifade ediyor?

Ham:m sadece bir mobilya markası değil. Ham:m aslında bir fikir…

Herkesin hayatında var olan fakat bazen fark edemediği, arka planda kalan düşünceleri, hissiyatları ve değerleri insanlara hatırlatan veya hatırlatmaya çalışan güzel bir fikir olarak görüyorum. Bu fikirleri somutlaştıran ve bir obje haline getirerek yaşam alanlarına dokunan, ihtiyacımız olan samimiyeti ve sıcaklığı bu ürünlerle kişilere yansıtmaya çalışan bir marka diyebilirim. Burada bir sehpadan bir koltuktan çok daha fazlası var. Farklı bakış açıları, farklı düşünceler, farklı fikirler yer alıyor.

Bu yüzden Ham:m her zaman en tecrübelisinden- stajyerine,  kadar her gün yeni bir şeyler öğrenebileceğimiz farklı bakış açısı kazanabileceğimiz ve kendi yorumumuzu katabileceğimiz bir marka yapısıdır.

Senin için iç mimarlık nedir?

İç mimarlık benim için kişilere farklı bakış açıları kazandırarak, yaşamlarını kolaylaştıracak gerçekçi ve alternatifli çözümler sunmaktır.

İç mimarlıkta benim çok önemli olan iki noktam var. İlk olarak, mekanların ve yaşam alanlarının ruhu, ikincisi ise kullanılan materyallerin ruhu. En önemli konu bu iki noktayı birbiri ile  bütünleştirip  en doğru şekilde harmanlamaktır.

İlham kaynakların nelerdir?

Gezmeyi çok seven biriyim. Yeni yerler keşfetmeyi ve farklı kültürler ile tanışmaktan çok mutlu oluyorum. Yurt dışı ve yurt içi çok fazla seyahat yapıyorum. Her seferinde gitmediğim farklı bir yere gitmeye çalışıyorum. Her gittiğim yerden ve kültürden farklı bakış açıları ediniyorum. Bu seyahatlerimde keşfettiğim, yapılar, yerleşimler ve yaşam biçimleri benim için en büyük ilham kaynağı oluyor.

Bazen çok eski bir yapı, bazen tam tersine yeni yapılmış bir yapı, sohbet ettiğim yerel insanların yaşam tarzları ve doğanın gücü ile oluşmuş farklı ve mucizevi yapılar genel olarak ilham kaynaklarımı oluşturuyor diyebilirim.

Selvin Aydın müşterimizle tanışma hikayenden bahseder misin?

Selvin Hanım’ ı bizimle tanıştıran kişi aslında Londra ‘da yaşayan kızıydı. Kızının önerisi üzerine Bodrum’daki yazlık evlerine mobilya bakmak için bizleri ziyaret etti.

İlk olarak münhani yatak ile başlayan bir hikayemiz var. Teşhirdeki yatağı hemen alıp Bodruma götürmek istedi. Mağazamız çok yeni açılmasına rağmen bizde kendisini kırmadık ve bu ürünü kendisi için paketleyip Bodrum’a gönderdik. Daha sonrasında birkaç parça daha ürün sipariş etti Bodrum için. Sonrasında çok samimi ve güzel bir iletişim oluştu. Ankara’da yeni bir ev aldığını ve bu evinde dekorasyonu için yardım istediğini iletti. Bununla beraber Aydın evi için çalışmaya başladık.

Ham:m Plus süreci Aydın ailesiyle nasıl ilerledi?

Kendileri gerçekten çok keyifli ve zevkli kişiliğe sahipler. Bütün detayları Selvin Hanım ve kızı ile belirleyerek ilerledik. Pandemi döneminde olduğumuz için görüşmelerimizi genellikle telefon üzerinden gerçekleştirdik. İlk başta evin yapısal formunu ve yapıda kullanılan sabit malzemeleri inceledik. Evin kendi özelinde karakteristlik bir yapısı olduğunu söyleyebilirim.

Evin 2 katlı yapısından dolayı yaşam alanında bulunan galeri boşluğu sayesinde gerçekten evin ışık kontrolü çok keyifli bir hal alıyor. Sabit dekorda kullanılan ceviz malzemelerden dolayı bizde ürünlerimizde ceviz ağacını tercih ettik. Masif ceviz ağacının yapısında bulunan açıktan koyuya doğru giden kahve tonları aslında tasarımımızda diğer bütün unsurları bağlayan bir parça oldu.

Evde bulunan ahşap yapılarda yakaladığımız ton sür ton renk uyumunu, ürünlerimizde ki tekstil seçimlerinde de devam ettik. Evin genel tasarımında her zaman sadelik fikrini ön planda tuttuk. Hem evin karakteristik yapısını hem de bizim doğal materyallerimizin karakterlerini evin genel tasarım fikri olmasını istedik.

Bizim ürünlerimiz ile beraber Selvin Hanım’ın müthiş zevkli aksesuarları da birleşince ortaya çok keyifli bir yaşam alanı çıktı.

Aydın evinin en sevdiği tasarım Ham:m ürünümüz hangisidir?

Aydın evinin özelinde sadece tek ürünü en sevdiğimiz olarak ön plana çıkarmamız çok zor. Çünkü her ürün bulunduğu mekanda çok karakteristlik bir yere sahip. Soffaa kanepe evin merkezinde çok baskın bir görüntüye sahip olurken, Seyrek kitaplık, içindekilerle beraber sanki yıllardır orada gibi. Çok fazla yaşanmışlık barındırıyor.

Benim açımdan evin en özel bölümü üst katta bulunan yatak odası. Bu alan bana yoğun şehir yaşamından bir kaçış noktası gibi geliyor. Bütün duvara uyguladığımız yeşil tonlarında sıcacık bir duvar kağıdı  ve önünde güçlü yapısıyla ceviz münhani yatak ve pera komodinler çok ferah bir hissiyat veriyor.

Aydın ailesi, değişen yaşam alanlarındaki hissiyatını nasıl yorumluyorlar?

Selvin Hanım ile bir konuşmamız da kendisi şöyle demişti ’Sayenizde evimi gerçekten çok seviyorum, yaşayan bir mekan içindeyim’. Kendileri çok huzurlu ve keyifli bir yaşam alanları olduğu için çok mutlular, bizleri de en mutlu eden şey bu mutluluğu paylaşabilmek.

 

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Yaşam Tarzı
8 Eylül 2021, Çarşamba

MTWORKS’DEN HAM:M EVLERİ

Yaşam Tarzı
21 Eylül 2021, Salı

FENG SHUI: ÇALIŞMA ODALARI

Hikaye
22 Eylül 2021, Çarşamba

BOSPHORUS CUP

HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın.