MİNİMAL ÇİZGİLER

Fikir
26 Mart 2020,
Perşembe

ARINMA.

Modern hayatın bize getirdiği yoğunlukla beraber fazlalıklardan uzaklaşma isteğimiz minimal anlayışımızın ortaya çıkmasını sağlar. Bu fazlalıklardan arınma hayatımızın en önemli parçalarına da yansır – evlerimize. Fonksiyonellikle işlerimizi kolaylaştıran ama görünüm olarak yalın ve yorucu olmayan bir stil doğar; minimalizm.

 

EDİTÖR
Zeynep Yıldıran

MİNİMALİZMİN RENGİ.

Her şeyin fazla ve yoğun olduğu dönemlerde yaşam alanlarımız olan evimizde sadeleşmeye başlarız ve hayal ettiğimiz huzurlu atmosferi oluşturma arzumuzu kucaklarız. Böyle durumlarda ortaya çıkan minimalizm anlayışı yani “az, aslında çoktur” felsefesi, evlerimizde de şekil bulmaya başlar.

Minimalizm felsefesinde beyaz elbette çokça kullanılır. Beyaz, yalın olduğu kadar mekanın geniş gösterilmesine de yardımcı olur. Fakat minimalizm sadece beyaz duvarlar demek değildir. Temiz çizgiler ve karmaşıklığın giderilmesi demektir. Tasarımın özünü alana kadar fazla olan her şey çıkarılır.

MİNİMALİZMİ KUCAKLA.

Dekorasyondaki minimal tasarım anlayışı, ölçülü ve olması gerektiği gibi, fazla detaylara sahip göz yorucu olan görünümü engeller. Yalın form ve renklerle huzurlu bir atmosferi sunar bize.

Ham:m yalın çizgilere sahip mobilya ve aydınlatmalarıyla, doğal malzeme ve dokularıyla, evlerde yakalamak istediğimiz sadeliğe eşlik eder.

AZ ÇOKTAN FAZLADIR.

AZALT.

Minimalizm, bakış açısına bağlı olarak birçok farklı disiplinle ilgili olabilir. En çok ilgili olduğu disiplinlerden biri ürün tasarımıdır.

Özü itibari ile biçimciliğe karşı çıkan minimalizm, görsel azlığı destekler. Bu felsefeye mekanlara mümkün olan en az eşya ile en verimli alanlar oluşturarak dahil olur.

Dest Çalışma Masası

Sadelik iç özgürlüğü sağlamanın bir yoludur. Basit bir ilke gibi görünse de, sadeliği elde etmek büyük beceri gerektirir.

ZARİF AYAKLAR, MİNİMAL ÇİZGİLER.

Yumurta sandalye, iskandinav ve minimal tarzın en güzel örneklerinden. Still sahibi tasarımının yanı sıra konfora da odaklanıyor.

Yumurta Kolçaklı Sandalye

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Fikir
9 Şubat 2022,
Çarşamba

3 AL 2 ÖDE, KOMBİN ÖNERİLERİ!

EDİTÖR
Çağla Şahin
Yaşam Tarzı
21 Eylül 2021,
Salı

FENG SHUI: ÇALIŞMA ODALARI

EDİTÖR
madeinfengshui
Yaşam Tarzı
10 Mayıs 2021,
Pazartesi

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAŞAM

EDİTÖR
Zeynep Yıldıran

E- bültenimize kayıt ol, %5 indirim kazan.

Ham:m’daki yeniliklerden ilk senin haberin olsun! Online alışverişinizde kullanabileceğiniz
tek seferlik %5 indirim kuponu hesabınıza e-mail aracılığı ile gönderilecektir.