• Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
  • Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
Kullanılıp atılmaz, miras bırakılır!

KIRLENT

Fikir
24 Mart 2020, Salı

ideal kırlent

Bazen bir odanın dekoratif unsurlarını bir araya getirmek zor olabilir fakat kırlentler doğru seçildiğinde tüm bu unsurların arasındaki uyumun yakalanmasına olanak sağlar. Desenli, desensiz ya da farklı renklerde pek çok minder bu uyum için kullanılabilir.

 

Dingin bir his.

Analog renkler birbirine benzediği için sakinleştirici ve dingin bir his yaratır. Bazen odadaki diğer objelerin renkleri, kırlentlerle uyum yakaladığında dengeli ve hoş bir görünüm yaratır. Mesela, sehpanızın üzerinde yaşayan çok sevdiğiniz lila rengi bir çiçeğiniz varsa, lila rengi kırlent kullanmayı düşünebilirsiniz. Kırmızı aksesuarlarınızı kırmızı tonlarında kırlentlerle kombinleyebilirsiniz.

string(82) "https://www.hamm.com.tr/wp-content/uploads/2020/03/ilham_al_kirlent_sol_gorsel.jpg"

RENK ARMONİSİ.

Üç renk armonisi, renk tekerleğinin etrafında eşit aralıklarla yerleştirilmiş üç renkten oluşur; renkler düz bir çizgi ile bağlandığında, bir üçgen oluştururlar.

Turuncu yeşil ve mor üç renk armonisini oluşturur. Bu üç renk birbirleriyle kullanıldıklarında güzel bir armoni yaratırlar. Yeşil ve turuncu bunun en iyi örneklerinden biridir. Fakat bu armoniyi yakalarken denge unsuruna dikkat etmekte fayda var. Bir rengin daha baskın olmasını sağlayabilirsiniz.

Benzerliğin sakinliği.

Uyumlu bir renk armonisi elde etmenin diğer bir yolu, renk tekerleğinde yan yana bulunan sarı, turuncu ya da mavi, lacivert ve mor gibi benzer renkleri bir arada kullanmaktır. Bazen sadece sakinliği yakalamak isteyebiliriz. Bunun için aynı veya benzer doku ve renklerin yardımını isteyin.

 

Şimdi arkanıza yaslanın.

 

Hikaye
18 Mart 2020, Çarşamba

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Hikaye
18 Mart 2020, Çarşamba

KEYİF SAATLERİ

Ürün
25 Mart 2020, Çarşamba

SUPHİ

Hikaye
25 Mart 2020, Çarşamba

KULLANIP ATILMAZ, MİRAS BIRAKILIR