KEYİF SAATLERİ

Hikaye
18 Mart 2020,
Çarşamba

KIRK YIL HATIR

Türk kahvesinin pişirilmesinden kokusuna, sunumundan yanında ikram edilenlere kadar birçok şeyi özel. Belki de bu yüzden kırk yıl hatırı var diyoruz. Çay ise hayatımızda çok fazla yer edinen, hemen her durumda tükettiğimiz yegane içeceğimiz. Karşılıklı çay ve kahve içmek bizde samimiyet göstergesidir. İnsanları birleştiren ve sosyalleştiren bu özel içecekler için evlerimizde özel keyif köşelerimiz olması çok normal değil mi o halde?

 

EDİTÖR
Zeynep Yıldıran

Bazen bir sohbete eşlik ederken, bazen de bir sohbetin başlangıcı olabilir.

Kalabalık olarak aynı demlikten çay içmenin hazzı bir başkadır. Ama bazen en yakın arkadaşınızla gündemi tartmak için baş başa içtiğiniz bir Türk kahvesinden daha iyi ne olabilir?

KÖPÜK, BİRAZ DAHA KÖPÜK.

Kahve hep fincanlarda gizlenmek zorunda değildir aslında. Güzelliğini görelim ister. Cam fincanlarda karamelize rengini de, köpüğünü de daha iyi görürüz. Görmek keyfi arttırır mı? Bizce arttırır.

Eğer bir kahve ritüelimiz varsa, fincanı da özel olsun isteriz. Kahve düşkünleri iyi bilir; uyanmak, kahveyi haketmektir. Çalışma arasında, yemek sonrasında tiryakilerin aklı hep kahvededir.

 

“Bir sabah kahvesi ile güne başlayın, sonra bir kedinin başını okşayın.”

KAHVE SOHBETE BAHANEDİR.

Bir sehpa etrafında iki fincanla, iki lafın belini kırmak, rahat berjerlerde arkanıza yaslanmak… Hele ki keyif kahvenizi ayağınızı bir pufa uzatmışken yudumlamanın keyfi bir başkadır.

Dostlarla içilen kahve neşedir. Bazen sohbete başlamak bazense sohbeti uzatmak için bahanedir. Kendimize ayırdığımız en keyifli zamanlarımızda veya dostlarla birlikteyken de tekrarlamaktan bıkmadığımız bir ritüeldir.

Sadece kahvenin kendisi değil, yanındaki ikramlıklar da keyfimizi eşsiz kılıyor. Küçük dokunuşlar her zaman büyük etkiler yaratır. Keyif köşelerinizi oluşturan modüller, sıcak bir çay ya da kahve… Şimdi arkanıza yaslanıp anın keyfini çıkarma vakti.

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Hikaye
22 Eylül 2021,
Çarşamba

BOSPHORUS CUP

EDİTÖR
Zeynep Yıldıran
Hikaye
12 Ağustos 2021,
Perşembe

SENİN İÇİN… SANDIK

EDİTÖR
Çağla Şahin
Hikaye
3 Mayıs 2021,
Pazartesi

TERRAZZO!

EDİTÖR
Çağla Şahin

E- bültenimize kayıt ol, %5 indirim kazan.

Ham:m’daki yeniliklerden ilk senin haberin olsun! Online alışverişinizde kullanabileceğiniz
tek seferlik %5 indirim kuponu hesabınıza e-mail aracılığı ile gönderilecektir.