GÜLKAYA EVİ

Plus
9 Nisan 2020,
Perşembe

GÜLKAYA EVİ.

Minimal tasarımlar ile country aksesuarların buluştuğu ve biraz da içerisinde BOHO stili barındıran Bodrum’daki Gülkaya Evi’ndeyiz. Evin mimarisi sitenin diğer evleri ile standart olarak projelendirilmiş ancak ev sahipleri vakitlerinin büyük kısmını geçirdikleri evin iç alanlarına saklamışlar kişisel tercihlerini.

 

EDİTÖR
Zeynep Yıldıran

SICAK VE DOĞAL.

İki katlı villanın üst katında teras olarak kullanıma açık olan alana banyoya eklemiş ve burayı ana yatak odası olarak değerlendirmiş Gülkaya ailesi. Çelik kontrüksiyonlu olarak tasarlanan yapıya ahşap giydirme uygulanarak dağ evi konseptinde sıcak ve doğal bir stil yakalanmış.

Bahçedeki havuz ısıtmalı, yaz-kış kullanılabiliyor. İç mekânlarda tercih edilen mobilyaların neredeyse hepsi Ham:m tasarımı. Ailenin yakın dostu olan Muhammet Taşlı, evin iç tasarımını da ailenin yaşam alışkanlıkları doğrultusunda onlarla birlikte kurgulamış.

HAM:M PLUS : KURTARICI.

Ham:m’ın iç mimari tasarım hizmetinden yararlanılarak uygulanan dekorasyon çalışmalarını; “Eve yerleşme döneminde kızımı yeni kucağıma almıştım; dolayısıyla Muhammet benim kurtarıcım oldu” diyerek anlatıyor Selda Gülkaya.

Mobilyaların renkleri ve modellerinin seçimini birlikte yapmışlar, seçilen mobilyalar mevcut alanlara en uygun ölçülerde üretilmiş.

EL YAPIMI SARKITLAR.

Evdeki tüm aydınlatma sistemi Muhammet Taşlı tarafından tasarlanmış. “Mermer masamızın üzerinde yer alan cam sarkıtlarımız o alanı tanımlarken oturma bölümündeki Osman isimli el emeği sarkıt aydınlatmalarımız ile çok iyi bir uyum sağladı.” diye anlatıyor Muhammet Taşlı.

 

HANS.

Genel anlamıyla modern bir form sunarken, ayrıntıdaki kıvrımlı çizgiler geleneksel bir his oluşturuyor. Yumuşak geçişler ve masif meşe kullanımı sayesinde mekanlara sıcak ve samimi bir hava katıyor. Aynı zamanda yatak başlarında da tercih edilebilir, üst kısmı ise aksesuar sergilemek için kullanılabilir.

Hans Sehpa

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Plus
7 Ocak 2022,
Cuma

KARAHASAN EVİ

EDİTÖR
Sena Balta
Plus
27 Eylül 2021,
Pazartesi

RÖPORTAJ: SELVİN AYDIN PROJESİ

EDİTÖR
Sena Balta
Plus
5 Ağustos 2021,
Perşembe

AYDIN EVİ

EDİTÖR
Sena Balta

E- bültenimize kayıt ol, %5 indirim kazan.

Ham:m’daki yeniliklerden ilk senin haberin olsun! Online alışverişinizde kullanabileceğiniz
tek seferlik %5 indirim kuponu hesabınıza e-mail aracılığı ile gönderilecektir.