• Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
  • Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
Kullanılıp atılmaz, miras bırakılır!

GÜLKAYA EVİ

Plus
9 Nisan 2020, Perşembe

GÜLKAYA EVİ.

Minimal tasarımlar ile country aksesuarların buluştuğu ve biraz da içerisinde BOHO stili barındıran Bodrum’daki Gülkaya Evi’ndeyiz. Evin mimarisi sitenin diğer evleri ile standart olarak projelendirilmiş ancak ev sahipleri vakitlerinin büyük kısmını geçirdikleri evin iç alanlarına saklamışlar kişisel tercihlerini.

 

SICAK VE DOĞAL.

İki katlı villanın üst katında teras olarak kullanıma açık olan alana banyoya eklemiş ve burayı ana yatak odası olarak değerlendirmiş Gülkaya ailesi. Çelik kontrüksiyonlu olarak tasarlanan yapıya ahşap giydirme uygulanarak dağ evi konseptinde sıcak ve doğal bir stil yakalanmış.

Bahçedeki havuz ısıtmalı, yaz-kış kullanılabiliyor. İç mekânlarda tercih edilen mobilyaların neredeyse hepsi Ham:m tasarımı. Ailenin yakın dostu olan Muhammet Taşlı, evin iç tasarımını da ailenin yaşam alışkanlıkları doğrultusunda onlarla birlikte kurgulamış.

string(90) "https://www.hamm.com.tr/wp-content/uploads/2020/03/ilham_al_gulkaya_sol_gorsel_noktali.jpg"

HAM:M PLUS : KURTARICI.

Ham:m’ın iç mimari hizmetinden yararlanılarak uygulanan dekorasyon çalışmalarını; “Eve yerleşme döneminde kızımı yeni kucağıma almıştım; dolayısıyla Muhammet benim kurtarıcım oldu” diyerek anlatıyor Selda Gülkaya.

Mobilyaların renkleri ve modellerinin seçimini birlikte yapmışlar, seçilen mobilyalar mevcut alanlara en uygun ölçülerde üretilmiş.

EL YAPIMI SARKITLAR.

Evdeki tüm aydınlatma sistemi Muhammet Taşlı tarafından tasarlanmış. “Mermer masamızın üzerinde yer alan cam sarkıtlarımız o alanı tanımlarken oturma bölümündeki Osman isimli el emeği sarkıt aydınlatmalarımız ile çok iyi bir uyum sağladı.” diye anlatıyor Muhammet Taşlı.

 

HANS.

Genel anlamıyla modern bir form sunarken, ayrıntıdaki kıvrımlı çizgiler geleneksel bir his oluşturuyor. Yumuşak geçişler ve masif meşe kullanımı sayesinde mekanlara sıcak ve samimi bir hava katıyor. Aynı zamanda komodin olarak da tercih edilebilir, üst kısmı ise tepsi gibi kullanılabilir.

Hans Sehpa
Plus
9 Nisan 2020, Perşembe

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Plus
9 Nisan 2020, Perşembe

ÇİÇEKÇİLER EVİ

Yaşam Tarzı
11 Nisan 2020, Cumartesi

BİYOFİLİ

Plus
15 Temmuz 2020, Çarşamba

YARKUTAY EVİ