• Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
  • Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim!
  • Kredi kartınıza özel 9 aya varan taksit imkanı!
Kullanılıp atılmaz, miras bırakılır!

FENG SHUI

Yaşam Tarzı
15 Nisan 2021, Perşembe

Anlamı “rüzgar ve su”dur ve doğadaki bu enerjiyi günlük hayatımıza ve yaşam alanlarımıza taşımanın yollarını gösterir. Tarihi yaklaşık 5000 yıllık olan Feng Shui öğretisi, insanın doğasına en uygun şekilde yaşam alanlarını şekillendirmesine, dekore edilmesinde yardımcı olur ve bu felsefenin kurallarını uyguladığında daha sağlıklı ve mutlu yaşamana, daha pozitif ilişkiler kurmana yardımcı olur.

İnsan, doğadaki uyumun bir parçasıdır. Bu yüzden yaşadığı alanlarda da bir uyum arar. Yaşadığın yerde uyumsuzluk olması günlük hayatını ve ruh halini kötü etkiler.

Yaşam Alanlarında Feng Shui

 

Yatak Odası

Hayatının üçte birini uyuyarak geçiriyorsun, bundan dolayı yatak odası Feng Shui’de en önemli alanlardan biridir. Daha iyi bir uyku çekmek için yatak odasının sakinleştirici bir etkisi olması gerekir.

Yatak odasında en önemli mobilya yatak olduğu için, kapının karşısına konmamalıdır. Böylece enerji, uyuyanların üzerine doğrudan gelmemiş olur.

Aynalar ve aydınlatmalar güçlü öğelerdir, bu yüzden yatak odasında ayna bulunmaması tavsiye edilir. Yatak odasında aydınlatma olarak da loş ışıklar tercih etmelisin.

Mutfak

Mutfağında kendini iyi hissettiren sarı, beyaz gibi tonlar kullanabilirsin. Pozitif enerjiyi harekete geçiren aydınlatmalar da gözden kaçırmaman gerekir. Ailenin mutluluğunu ve beslenmesini simgelediği için mutfağın konumu çok önemlidir. Örneğin, tuvalet ve mutfak kapısının karşılıklı olmaması Feng Shui felsefesinin önemli kurallarından biridir. Mutfaktaki bereketin, tuvaletten akıp gideceği düşünülür.

Banyo

Banyo ve tuvaletler ise Feng Shui’de kayıp alanlar olarak değerlendirilir ve bu yüzden gereğinden büyük olmamalıdır. Önemli nokta, banyonda sahip olduğun alanı verimli değerlendirmektir. En büyük yatak odanızla da aynı duvarı paylaşmamalıdır. Çünkü maddi kazancın suyla akıp gittiği düşünülür.

Oturma Odası

Oturma odanda ise dikkat etmen gereken detay, keskin hatlı tasarımlardan uzak durmak olacaktır. Oturma odasının duvarlarına sahip olmayı hayal ettiğin canlı veya cansız varlıkların resimlerini asabilirsin.

Ayrıca oturma odalarının iyi ışık alması tavsiye edilir. Doğal gün ışığı en güzelidir fakat karanlık köşeleri aydınlatmak için de lambalar veya abajur gibi ışıklandırma aletlerinden yararlanabilirsin. Oturma odanda bolca yeşil bitkiye yer vermen de negatif enerjiyi temizledikleri düşünüldüğünden önemlidir.

 

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Hikaye
26 Nisan 2021, Pazartesi

SENİN İÇİN… MAMA

Hikaye
3 Mayıs 2021, Pazartesi

TERRAZZO!

Yaşam Tarzı
10 Mayıs 2021, Pazartesi

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK