FENG SHUI

Yaşam Tarzı
15 Nisan 2021,
Perşembe

Anlamı “rüzgar ve su”dur ve doğadaki bu enerjiyi günlük hayatımıza ve yaşam alanlarımıza taşımanın yollarını gösterir. Tarihi yaklaşık 5000 yıllık olan Feng Shui öğretisi, insanın doğasına en uygun şekilde yaşam alanlarını şekillendirmesine, dekore edilmesinde yardımcı olur ve bu felsefenin kurallarını uyguladığında daha sağlıklı ve mutlu yaşamana, daha pozitif ilişkiler kurmana yardımcı olur.

EDİTÖR
Çağla Şahin

İnsan, doğadaki uyumun bir parçasıdır. Bu yüzden yaşadığı alanlarda da bir uyum arar. Yaşadığın yerde uyumsuzluk olması günlük hayatını ve ruh halini kötü etkiler.

Yaşam Alanlarında Feng Shui

Yatak Odası

Hayatının üçte birini uyuyarak geçiriyorsun, bundan dolayı yatak odası Feng Shui’de en önemli alanlardan biridir. Daha iyi bir uyku çekmek için yatak odasının sakinleştirici bir etkisi olması gerekir.

Yatak odasında en önemli mobilya yatak olduğu için, kapının karşısına konmamalıdır. Böylece enerji, uyuyanların üzerine doğrudan gelmemiş olur.

Aynalar ve aydınlatmalar güçlü öğelerdir, bu yüzden yatak odasında ayna bulundurulmaması tavsiye edilir. Yatak odasında aydınlatma olarak da loş ışıklar tercih etmelisin.

Mutfak

Mutfağında kendini iyi hissettiren sarı, beyaz gibi tonlar kullanabilirsin. Pozitif enerjiyi harekete geçiren aydınlatmaları da gözden kaçırmaman gerekir. Ailenin mutluluğunu ve beslenmesini simgelediği için mutfağın konumu çok önemlidir. Örneğin, tuvalet ve mutfak kapısının karşılıklı olmaması Feng Shui felsefesinin önemli kurallarından biridir. Mutfaktaki bereketin, tuvaletten akıp gideceği düşünülür.

Banyo

Banyo ve tuvaletler ise Feng Shui’de kayıp alanlar olarak değerlendirilir ve bu yüzden gereğinden büyük olmamalıdır. Önemli nokta, banyonda sahip olduğun alanı verimli değerlendirmektir. En büyük yatak odanızla da aynı duvarı paylaşmamalıdır. Çünkü maddi kazancın suyla akıp gittiği düşünülür.

Oturma Odası

Oturma odanda ise dikkat etmen gereken detay, keskin hatlı tasarımlardan uzak durmak olacaktır. Oturma odasının duvarlarına sahip olmayı hayal ettiğin canlı veya cansız varlıkların resimlerini asabilirsin.

Ayrıca oturma odalarının iyi ışık alması tavsiye edilir. Doğal gün ışığı en güzelidir fakat karanlık köşeleri aydınlatmak için de lambalar veya abajur gibi ışıklandırma elemanlarından yararlanabilirsin. Oturma odanda bolca yeşil bitkiye yer vermen de negatif enerjiyi temizledikleri düşünüldüğünden önemlidir.

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Yaşam Tarzı
13 Mayıs 2022,
Cuma

Huzurlu ve Mutlu bir Yaşam : LAGOM & LYKKE

EDİTÖR
Çağla Şahin
Yaşam Tarzı
21 Eylül 2021,
Salı

FENG SHUI: ÇALIŞMA ODALARI

EDİTÖR
madeinfengshui
Yaşam Tarzı
8 Eylül 2021,
Çarşamba

MTWORKS’DEN HAM:M EVLERİ

EDİTÖR
Sena Balta

E- bültenimize kayıt ol, %5 indirim kazan.

Ham:m’daki yeniliklerden ilk senin haberin olsun! Online alışverişinizde kullanabileceğiniz
tek seferlik %5 indirim kuponu hesabınıza e-mail aracılığı ile gönderilecektir.