Bambaşka yaşatan, yaşayan tasarımlar

KEYİF SAATLERİ

Story
18 March 2020, Wednesday

KIRK YIL HATIR

Türk kahvesinin pişirilmesinden kokusuna, sunumundan yanında ikram edilenlere kadar birçok şeyi özel. Belki de bu yüzden kırk yıl hatırı var diyoruz. Çay ise hayatımızda çok fazla yer edinen, hemen her durumda tükettiğimiz yegane içeceğimiz. Karşılıklı çay ve kahve içmek bizde samimiyet göstergesidir. İnsanları birleştiren ve sosyalleştiren bu özel içecekler için evlerimizde özel keyif köşelerimiz olması çok normal değil mi o halde?

 

Bazen bir sohbete eşlik ederken, bazen de bir sohbetin başlangıcı olabilir.

Kalabalık olarak aynı demlikten çay içmenin hazzı bir başkadır. Ama bazen en yakın arkadaşınızla gündemi tartmak için baş başa içtiğiniz bir Türk kahvesinden daha iyi ne olabilir?

KÖPÜK, BİRAZ DAHA KÖPÜK.

Kahve hep fincanlarda gizlenmek zorunda değildir aslında. Güzelliğini görelim ister. Cam fincanlarda karamelize rengini de köpüğünü de daha iyi görürüz. Görmek keyfi arttırır mı? Bizce arttırır.

Eğer bir kahve ritüelimiz varsa, fincanı da özel olsun isteriz. Kahve düşkünleri iyi bilir; uyanmak, kahveyi haketmektir. Çalışma arasında, yemek sonrasında tiryakilerin aklı hep kahve’dedir.

 

“Bir sabah kahvesi ile güne başlayın, sonra bir kedinin başını okşayın.”

 

KAHVE SOHBETE BAHANEDİR.

Bir sehpa etrafında iki fincanla iki lafın belini kırmak, rahat berjerlerde arkanıza yaslanmak… Hele ki keyif kahvenizi ayağınızı bir pufa uzatmışken yudumlamanın keyfi bir başkadır.

Dostlarla içilen kahve neşedir. Bazen sohbete başlamak bazense sohbeti uzatmak için bahanedir. Kendimize ayırdığımız en keyifli zamanlarımızda veya dostlarla birlikteyken de tekrarlamaktan bıkmadığımız bir ritüeldir.

Sadece kahvenin kendisi değil, yanındaki ikramlıklar da keyfimizi eşsiz kılıyor. Küçük dokunuşlar her zaman büyük etkiler yaratır. Keyif köşelerinizi oluşturan modüller, sıcak bir çay ya da kahve… Şimdi arkanıza yaslanıp anın keyfini çıkarma vakti.

 

Ürün
25 March 2020, Wednesday

DİĞER İLHAM AL İÇERİKLERİ

Fikir
24 March 2020, Tuesday

KIRLENT

Ürün
25 March 2020, Wednesday

SUPHİ

Story
25 March 2020, Wednesday

KULLANIP ATILMAZ, MİRAS BIRAKILIR

HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın